Afrykańscy potentaci na aucie cz. I

14.01.12

Skład finalistów tegorocznego Pucharu Narodów Afryki może być zaskoczeniem dla każdego, kto interesuje się futbolem. W najbardziej prestiżowym turnieju piłkarskim na Czarnym Lądzie zabraknie czterech z sześciu pochodzących z tego kontynentu finalistów ostatnich mistrzostw świata: Algierii, Kamerunu, Nigerii oraz RPA. Dodając do tego brak zwycięzcy trzech ostatnich edycji PNA, czyli Egiptu, możemy sobie uświadomić, jak wiele niespodzianek przyniosły eliminacje turnieju, który zostanie rozegrany na boiskach Gabonu i Gwinei Równikowej. Prześledźmy pokrótce przyczyny takiego stanu rzeczy.więcej...

Diawara nie otrzymał pozwolenia na pracę

31.08.11

Wydawało się, że transfer Baba Diawary do Celtiku jest pewny, ale piłkarz Maritimo nie zasili klubu z Glasgow tego lata. Wicemistrzowie Szkocji doszli do porozumienia z Maritimo w sprawach finansowych, ale niespodziewanie Senegalczyk nie otrzymał wizy.


Rekordzista Albelda

09.08.11

Weteran Valencii już od czternastu sezonów gra na boiskach La Liga – żaden inny gracz nie może się z nim równać w tej statystyce.


Obradowała Ekstraklasa

22.09.11

W dniu dzisiejszym odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Ekstraklasy S.A. Podczas spotkania udzielono absolutorium Prezesowi Zarządu Ekstraklasy S.A. i Radzie Nadzorczej spółki.

SAF: De Gea z pełnym zaufaniem

04.02.12

Szkoleniowiec Manchesteru United, sir Alex Ferguson, jest pewny, że David De Gea w pełni wykorzysta swój potencjał. Hiszpański golkiper w tym sezonie popełnia sporo błędów, co spotkało się z ostrą krytyką ze strony mediów.

Aptekarze wygrywają w Kaiserslautern

19.11.11

Zespół 1. FC Kaiserslautern przegrał na własnym stadionie z Bayerem Leverkusen 0:2. Obie bramki padły w drugiej części meczu, a zdobyli je Michael Ballack i Sidney Sam. Dzięki temu zwycięstwu „Aptekarze” awansowali na szóste miejsce w tabeli.