Afrykańscy potentaci na aucie cz. I

14.01.12

Skład finalistów tegorocznego Pucharu Narodów Afryki może być zaskoczeniem dla każdego, kto interesuje się futbolem. W najbardziej prestiżowym turnieju piłkarskim na Czarnym Lądzie zabraknie czterech z sześciu pochodzących z tego kontynentu finalistów ostatnich mistrzostw świata: Algierii, Kamerunu, Nigerii oraz RPA. Dodając do tego brak zwycięzcy trzech ostatnich edycji PNA, czyli Egiptu, możemy sobie uświadomić, jak wiele niespodzianek przyniosły eliminacje turnieju, który zostanie rozegrany na boiskach Gabonu i Gwinei Równikowej. Prześledźmy pokrótce przyczyny takiego stanu rzeczy.więcej...

22 mln telewidzów zobaczyło mecze Wisły

29.12.11

W trakcie ostatniego roku, podobnie jak w latach poprzednich, mecze „Białej Gwiazdy” cieszyły się ogromną popularnością wśród fanów w całej Polsce. W ciągu dwunastu miesięcy spotkania obejrzały miliony telewidzów i setki tysięcy osób na trybunach.

Kolejka pod znakiem emocji

02.12.11

14. kolejka Serie A będzie wyjątkowa i to nie tylko z tego powodu, że zostanie rozłożona na cztery dni. A dlatego, że entuzjastów włoskiego futbolu czekają między innymi takie spotkania jak Inter – Udinese czy Fiorentina – Roma.

FJW: Djalminha – niepokorny magik

14.02.12

Druga połowa lat 90. ubiegłego wieku była bardzo dobrym czasem dla wielu brazylijskich piłkarzy. To wtedy właśnie na dobre rozbłysnęły talenty takich graczy jak Ronaldo, Roberto Carlos czy też Rivaldo. Reprezentacja „Canarinhos” na francuskim mundialu zdobyła drugie miejsce, a wspomniany wcześniej „El Fenomeno” został wybrany najlepszym graczem turnieju. W tym samym roku (1998) doszło też do szokującego, rekordowego transferu. 21-letni skrzydłowy Sao Paolo, Denilson de Oliveira Araujo, za niebagatelną wówczas kwotę 32 milionów dolarów (suma imponuje do dzisiaj) wzmocnił hiszpański Betis Sewilla. Nie sposób zatem nie zgodzić się z poglądem, że u schyłku ostatniej dekady XX wieku panowała świetna futbolowa koniunktura związana z Brazylią i zawodnikami pochodzącymi z tego kraju.

Wes Brown opuści około dwóch miesięcy

03.02.12

Obrońca Sunderlandu Wes Brown z powodu kontuzji będzie pauzował około dwóch miesięcy.

Mainz i Hannover zapłacą kary

29.10.11

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) ukarał dwa kluby 1. Bundesligi – Hannover 96 i FSV Mainz 05 – za zachowanie ich kibiców podczas wrześniowych spotkań. Obie kary zostały zaakceptowane.